Stadia بازی بدون سخت افزار گیمینگ

Stadia بازی بدون سخت افزار گیمینگ

Stadia، سرویس استریم بازی ویدیویی گوگل؛ سرویسی که امکان اجرای بازی‌های مختلف با گرافیک‌های بسیار قوی را بر روی کامپیوتر‌های بسیار قوی می‌دهد.

پروژه‌ای که ایده‌ی گوگل در ایجاد سرویسی برای اجرای بازی‌های رایانه‌ای با خروجی ۶۰ فریم بر ثانیه و رزلوشن ۴K را تنها با استفاده از مرورگر کروم را تحقق می‌بخشد. Stadia نام پروژه‌ای است که در آن گوگل قصد دارد تا با توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز، سرویس ابری را برای انجام بازی‌های رایانه‌ای توسعه دهد که در آن تمامی افرادی که علاقه‌مند به بازی‌های رایانه‌ای هستند بتوانند با ساده‌ترین کامپیوتر‌ها و دستگاه‌ها از توان خروجی برابر با بهترین کنسول‌های بازی فعلی تجربه کنند. در پروژه Stadia گوگل تعهد کرده که سرویس استریم بازی آن بتواند خروجی برابر با ترکیبی از قدرت دو کنسول بازی PS4 Pro و Xbox One X را به کاربران ارائه کند.

stadia nirooye gharb ng مرکز آموزش نیروی غرب

درصورت به موفقیت رسیدن پروژه‌ی Stadia  علاقه‌مندان به بازی‌های کامپیوتری قادر خواند بود تا به‌جای خرید سخت‌افزار‌های گران‌ قیمت کامپیوتری به سادگی پس از فعالسازی پروفایل خود تمامی بازی‌های روز را با بالاترین کیفیت اجرا نمایند. Stadia به علاقه مندان حوزه بازی‌های رایانه این نوید را می‌دهد در هرجا و با هر دستگاهی که بتواند مرورگر کروم را اجرا نماید بتوانند به تمام بازی‌ها دسترسی داشته باشند.

stadia nirooye gharb ng مرکز آموزش نیروی غرب

 

کاربران برای استفاده از پروژه Stadia باید از اینترنتی با حداقل مشخصاتی همچون پهنای باند ۱۵Mbps، میزان تاخیر کمتر از ۴۰ میلی ثانیه و اتلاف داده‌ی کمتر از ۵ درصد برخوردار باشند.  در نسخه‌ی بتای Stadia بازی پرطرفدار Assassin’s Creed  در معرض استفاده قرار گرفته و اجرای بازی به‌سادگی بازکردن یک صفحه جدید در مرورگز کروم بود. درحال حاضر نسخه بتا به دلیل پایان یافتن زمان استفاده از دسترس کاربران خارج شد.

Stadia در سال آینده در کشور‌های آمریکا، کانادا و انگلستان منتشر خواهد شد. درحال حاضر اطلاعاتی درخصوص نحوه استفاده از اکانت و نحوه‌ی پرداخت آن در دسترس قرار نگرفته و مشخص نیست آیا کاربران هزینه استفاده را در ازای هر بازی پرداخت می‌کنند یا در پرداخت دوره‌ای می‌توانند از تمامی بازی‌های موجود استفاده نمایند.

 

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close
Compare
Wishlist 0
Open Wishlist Page Continue Shopping